Yaz ve Kış Tatilinde Villa Seçimi

Yaz ve Kış Tatilinde Villa Seçimi

Villa tatili, ister yaz mevsiminde olsun ister kış mevsiminde olsun Kalabalıktan, insanlardan ve fazlaca gürültüden uzakta kafa dinleyip tatil yapmak isteyen insanların tercih edeceği oldukça güzel bir alternatiftir. Bu alternatiflerinin yanında ailece gidilip kalınabilecek, yenilip içilecek, mahremiyetin korunabileceği güvenli ortamlar sunar. Villa tatili sadece aileler için tasarlanmamış olmayıp çeşitli gruplara da hizmet sunar. Örneğin arkadaş gruplarının hayali her zaman aynı evde kalabilmek birlikte aktiviteler yapmak hoş vakit geçirmek, sabah birlikte uyanıp bütün gün birlikte eğlenmektir. İşte villa tatilini tercih eden arkadaş grupları bu imkânı kolaylıkla sağlayabilir. Birbirleriyle daha çok vakit geçirmenin yanı sıra baş başa kalıp kafalarını dinleyecekleri ortamı da sağlarlar.

Villa Tatiline Nasıl Rezervasyon Yaptırın

Yaz tatilleri genellikle tatil bölgelerinde apart otel, çiftlik evi, dağ evi gibi tercihlerle hizmetimize sunulur. Tabi bu hizmetten faydalanmak için sadece tatil bölgesine çıkıp gitmek yeterli olmayabilir genellikle önceden rezervasyon yaptırmak, arzuladığımız şekilde bir tatil geçirmemiz için gerekli olur. Bu rezervasyonu ayarlamak için çeşitli tatil bölgelerinin çeşitli siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere ulaşım sağlanarak daha önceden gidilecek yer hakkında bilgi sahibi olunabilir, farklı seçenekler arasında tercih yapılabilir ve erken rezervasyon gibi imkânlardan faydalanılabilir. Bu şekilde villalar gerek internet sitesi üzerinden gerek telefonla ulaşım sağlanarak kiralanabilir ve huzurlu bir tatilin kapıları aralanır.

Yaz ve Kış Villa Tatili Arasındaki Farklar

Yaz ve kış villa tatili arasındaki farkları şu şekilde sıralayabilir. Yazın daha serin olabilecek genellikle tek katlı villalar tercih edilirken kışın kapalı ve ısı yalıtımlı villalar tercih edilir. Kışın villalarda jakuzidaha çok tercih edilebilir yada kapalı yüzme havuzları, yazın ise villa da doğa manzarasına karşı veya tatil bölgesinde bulunan denize ve diğer güzelliklere karşı bulunan manzarada, villanın bahçesinde büyük havuzlar tercih edilebilir. Ekonomik açıdan bakacak olursak herkesin tahmin edebileceği gibi kışın tatil arzusu insanlarda daha az olacağı için kış mevsiminde villalar daha uygun fiyatlara bulunabilir. Yazın ise gerek turistlerin misafir edilmesi gerek insanların yaz tatillerinde artan tatil talebi beraberinde villalara olan talebi de artırarak villa kiralama fiyatlarında bir artışa neden olur. Bu artışla baş edebilmek için villa işletmecileri müşterilerine erken rezervasyon imkânları ve çeşitli kampanyalar sunmaktadır.

Villada Tatil Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Villada Tatil Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Tatil planı stresli bir hayat koşturmasından ve iş hayatından bir süreliğine uzak durmak adına yapılan birşeydir. Bu dönem zarfında istenilen biraz huzur duymak, biraz eğlenmektir. Yaşanacak değişiklik dışında sakin bir dönem geçirmekte tatil zaman dilimi içerisinde yaşanması istenen bir durumdur. Tatil her şekilde güzeldir ancak gerek çekirdek bir aile olsun, gerek bir balayı konsepti olsun, gerekse kalabalık bir arkadaş ortamı olsun her şekilde en uygun yer villa tatilleridir.

Villada Tatil Yapmak Oldukça Eğlenceli

Sadece kişiye özel bir tatil olmanın yanısıra, uygun fiyat ve konfor farkı yaşamak, insanın evinde olduğu gibi bir tatil imkânı olunması, özellikle çocuklu aileler için son derece uygun şartlarda olması villada tatil yapmak farkını ortaya koymaktadır.

Villa Tatili Neden Ekonomiktir?

Villa tatil yerleri genelde dubleks ya da triplekstir. Havuzludur, büyük bahçelidir ve lükstür. İki ya da üç aile bile rahatlıkla kalabilir. Bu da ev bedelinin üçe bölünmesi demektir ki bir otele ödenecek paraya istinaden son derece makul ve ekonomik bir fiyat çıkmaktadır.

Otel tatillerinde bilinen bir gerçek vardır ki o da kurallardır. Kurallar ve saatler nazarında bir tatil yapma aşamasından geçilir. Deniz- kum- havuz- hazır yemek tatmin edicidir elbette ancak hepsi için bir kurallar zinciri bir saat dilimi uyma prosedürleri vardır. Otellerin aksine villa tatillerinde ise bu sıkıntı yaşanmaz. Geniş ailelere bile imkan sunabilen, rahat konaklanabilen, havuzundan bahçesine ya da terasından balkonuna kadar her konforu yaşatabilen geniş bir yelpazedir. Villa tatillerinde gidilen grup ya da aile arasında birlikte olmanın sıcaklığı yaşanır, ortamın güzelliğinden faydalanılır, yenilen yemekte bir rahatlık olur, sıra kaygısı, koşturma, o kaldı bu kalmadı kargaşası yaşanmaz.

Villa tatillerinde bir başka önemli ve güzel olan detay havuzun dışarıdan görünmeyen korunaklı bir şekilde kiralayana özel olmasıdır. Bu durum bazı durumlarda lüks villa tatillerine de girebilir ancak bu detay genelde hemen herkesin talep edeceği bir durumdur. Zira gece gündüz o havuz kişiye özeldir, kısıtlama yoktur. Villa tatilleri bu kadar olumlu katkılarının dışında belki en önemlisi bir otel tatilinden çok daha avantajlı bir fiyat çıkarır. Otelde kalınan 1 haftalık fiyata villalarda çok daha uzun süreli tatil imkânı yaşanmaktadır. Hele hele bir arkadaş grubu ile gidildiği düşünülürse bu durum çok daha ekonomiktir zira kiralama kişi sayısına göre değil ev üzerindedir.

Villa Tatilini Tercih Etmek İçin Birçok Nedeniniz Var?

Villa Tatilini Tercih Etmek İçin Birçok Nedeniniz Var?

Tatil yapmayı çok seviyor ve yıl boyunca yorgunluğunuzu atmak, bol bol eğlenmek, dilediğiniz gizi gezmek, görmek ve yeni insanlar tanımak için sabırla ve heyecanla bekliyor musunuz? O halde bu sabır ve heyecanınıza karşılık, size en iyi gelecek olan şey elbette bir villa tatilidir. Villa tatili denildiğinde akla ilk olarak ciddi paralar ve aşılan bütçeler gelebilir. Ancak bu tamamen yanlış bir tavır ve tutumdur. Çünkü pek çok villa tatili, normal alanlarda yapılan tatil çeşitlerine oranla daha ucuzdur, daha uygundur ve daha bol imkân ve olanaklara sahiptir. Villa tatili yaparken hem daha fazla eğlenebilir hem de daha fazla insanla tanışma şansına sahip olabilirsiniz.

Villa Tatilleri Çok Daha Eğlenceli Geçiyor

Villa mekânlarında yapılan tatiller, diğer mekânlarda yapılan tatillere oranla çok daha eğlenceli geçiyor ve oldukça memnun kalınıyor. Özellikle de daha fazla kalabalık olan grupların ve kalabalık ailelerin ilk tercihleri arasında villa tatillerinin yer alması öneriliyor. Villa tatillerinde var olan villa modelleri pek çok kişinin sığabileceği, rahat bir şekilde yerleşebileceği ve her alanı salaş olarak kullanabileceği alanlara sahiptir. Bu nedenle kalabalık olan gruplar daha rahat ederek bir tatil geçirme şansını elde ediyorlar. Çok daha fazla eğleniyorlar ve her koşuldan, durumdan ve imkândan da yararlanabiliyorlar. Villaların geniş olması, çalışanlara sahip olması ve bol miktarda hizmet çeşidinin olması, tatilleri çok daha verimli kılmaya devam ediyor.

Villa Tatilinden Sizler de Memnun Ayrılın

Villa tatillerinden memnun ayrılmayan hiç kimse yoktur. Kullanım alanlarının genişliği, verimli olması ve pek çok alandan yararlanılabilmesinden dolayı, tatil seçenekleriniz içerisinde elbette ilk olarak villa tatilleri yer almalıdır. Böylelikle hem tatilinize ayırmış olduğunuz bütçeyi son derece etkili bir şekilde kullanabilecek hem de tatilinizi en verimli şekilde geçirme şansını elde etmiş olacaksınız. Özellikle de ailecek ya da kalabalık bir grupla tatile çıkmayı planlıyorsanız, elbette en uygun yerler arasında villalara ve villa tatil seçeneklerine yer vermeniz daha uygun olacaktır.

 

Villa Tatilinde Doyumsuz Bir Eğlence

Villa Tatilinde Doyumsuz Bir Eğlence

Yaz tatillerinde kaliteli yerlere gitmek ve uzun süreli olarak konaklamak bir hayli önem taşıyor. Son derece dinlendirici, eğlencenin bol olduğu ve tüm senenin yorgunluğunu atabileceğiniz en güzel tatil mekânları ise hiç kuşkusuz villa tatilleridir. İster arkadaşlarınızla ister ailenizle isterseniz de tamamen baş başa kalmak, istediğiniz bir bireyle villa tatili yapmaya hazır olun. Hem sezonlara özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilir hem de en güzel şekilde tatilinizi geçirmeye hazır olabilirsiniz. Villa tatilleri diğer pek çok tatil mekânına göre hem daha fazla tercih ediliyor hem de daha fazla eğlence ve kullanım alanı imkânı sunuluyor. Bu nedenle bir yerde tatil yapmak istediğinizde ve bu tatil için ciddi bir bütçe ayırdığınızda, en güzel ve yapılması gereken tek tercih villa tatili olmalıdır.

Villa Tatilinde Sınırsız Kullanım Alanına Sahip Olabilirsiniz

Villa tatillerinde doyumsuz bir eğlenceyle karşılaşacağınız gibi, sınırsız kullanım alanlarına da sahip olabilirsiniz. Oldukça keyifli geçen vakitlerinden sonunda yemeğinizi dilediğiniz gibi yiyebilirsiniz. Pek çok villanın kendine has çalışanları ve açık büfe hizmeti mevcuttur. Bu nedenle rahatlıkla, dilediğiniz saatte ve dilediğiniz yemek türlerinden tüketebilirsiniz. Böylelikle sabit bir menüden yemek seçmek zorunda kalmadan tamamen kendi damak zevkinize uygun şeyleri tüketebilirsiniz. Aynı zamanda villa tatilleri kalabalık bir grupla gidildiği zaman çok daha kullanışlı ve verimli olarak elde ediliyor. Herkes dilediği kısımda dilediği rahatlıkta tatilini geçirebiliyor.

Villa Tatilinde Bağımsız Olmaya Özen Gösterin

Kalabalık olarak bir grupla tatile gittiğinizde normal mekânlarda ve alanlarda çok büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yatacak yer ve kalacak oda sorun olabilir. Konum sorun olabilir. Yenilecek yemekler ya da gidilecek olan eğlence adresleri gibi durumlar kalabalık ortamlarda sorun yaratabilir. Burada devreye giren villa tatili çeşitleri ise tamamen özgündür ve bağımsızdır. Herkes dilediği her şeyi dilediği vakitte ve tam olarak istediği kadar yapma bağımsızlığına sahiptir. Bu nedenle villa tatilleri her zaman daha fazla göz önünde bulundurularak tercihlerin en baş sırasında yer almaya hız kesmeden hızla devam ediyor.

 

Lüks Villa Tatili Fırsatı

Lüks Villa Tatili Fırsatı

Tatil kelimesi başlı başına insana bir hareket kazandıran durumlardan biridir. Hemen herkes için yaz tatilleri de bir o kadar önem taşır. Zamanın kısıtlı olduğu yaz tatilleri genelde monoton geçen bir otel kapsamında geçtiğinde en fazla 2 gün sonra bir keyif vermemeye başlar. Neden? Çünkü otel şartları kapsamında her şey saatli ve bir anlamda monoton, olarak sürdürülmek zorundadır. İşte bu zorunluluklar,  son zamanlarda tatil keyfinin villa tipi olarak güncellemesine sebebiyet vermiştir. Artık bu tatil tipi alternatif bir ayrıcalık gibi görünmektedir.

Villa tatilleri klasik oteller ya da tatil köylerine istinaden çok daha rahat ve ferah bir tatil olanağı sunmaktadır. Bu tatil tipinde villanın içindeki tüm eşyalar, özel havuz ya da bahçesi ile kiralanır. Yani daha tatilin ilk saniyesinde villa tatilinde kısıtlamanın olmadığı,en özgür şekilde bir alana sahip olunduğu, saat olgusunun olmadığı hissi ile yapılan tercihin ne kadar doğru olduğu anlaşılır. Villa tatilleri istenirse aile kapsamında huzurlu ve sakin,istenirse bir balayı konsepti şeklinde, ya da bir arkadaş grubu çerçevesinde rahatlıkla yaşanabilir.

Villa Tatillerinde Lüksün Önemi

Lüks villalar talep edilen bölgenin en güzel mevkiinde deniz ve doğa manzarasına hakim, iç mimari açısından dört dörtlük dizayn edilmiş, eksiksiz, zevkli ve konforludur. Yatak odası sayısı fazla olduğundan bir arkadaş grubu için elverişlidir. Genelde lüks villalar tripleks olarak dizayn edilir. Geniş bir balkona,bahçeye, havuz terasına gibi lüks detaylara sahiptir.

  Yazın Villa Tatilleri Kapsamı

Villa tatilleri kapsamında balayı çiftleri, ünlü isimler, Arap turistler veya Amerikalı ünlüler bu tatil konaklamasını tercih ederler. Villa tatilleri zevk, bütçe, yaş grubu ve sosyal ayrıcalıklar gibi detaylarla şekillenebilir. Tercihen kişiye özel havuz istemi villa ev kapsamında sözkonusu olup ekstra talepleri de lüks villa kapsamında olur.

Villa tatil kültürü yeni yeni oturmaya başlamış olsa da ayrıcalıkları sebebiyle çok fazla tercih edilir hale gelmiştir. Villa tatilleri ister ekonomik ister lüks seçim olsun; en büyük özelliği kısıtlamalara maruz kalmadan özgür bir tatil seçeneğidir. İstendiğinde özel havuz kullanılabilir, istendiğinde havuz başında keyif yapılabilir, akşam yemekleri istenilen ölçülerde şekillenebilir. Artık yerli ya da yabancı tatilciler için kendi zevke göre konaklama keyfini tadan herkes villa tatili konseptinden kopamamaktadır. Bütün bunlara ek olarak hem tatil süresi bu tür evlerde daha fazla uzar, bir otele verilecek rakamla kıyaslama yapıldığında çok daha ekonomik bir seçenek olur. Tatil demek huzur demektir.

Villa Tatili Fiyatları Uygun Mudur?

Villa Tatili Fiyatları Uygun Mudur?

Hem yaz tatilleri için hem de kış tatilleri için bir hayli tercih edilen tatil tarzları içerisinde ilk gelen elbette villa tatilleridir. Kalabalık aileler için ya da kalabalık arkadaş grupları için en uygun yerlerden biri olan villa tatilleri, kalabalık olarak gidildiği takdirde, elbette oldukça uygun fiyatlı bir şekilde geçiriliyor. Villa tatilleri genellikle diğer tüm tatil çeşitlerine oranla çok daha lüks, çok daha eğlenceli ve sınırsız kullanım alanlarını vaat ediyor. Sizler de bir tatil yapmak istediğinizde, özellikle de kalabalık bir ortama dâhil olduğunuzda ve tatilinizin her zamanki tatillerden çok daha eğlenceli, doyumsuz ve sınırsız geçmesini istediğinizde, villa tatilleri sizlere ilk olarak önerilen tatil çeşitleri olarak biliniyor.

Villa Tatilinde Hangi Seçenekler Mevcuttur?

Villa tatilleri normal tatil alanlarına göre hem daha geniş kullanım alanlarına sahiptir hem de daha fazla kişiyi bünyesinde ağırlayabilir. Oldukça sevimli ve sıcak geçen villa tatillerinde, elbette hem havuz keyfini hem de deniz keyfini bir arada yaşayama fırsatını elde edebilirsiniz. Villaların bahçesinde yer alan yetişkin havuzları ve çocuk havuzlarında, uygun yaş grupları rahatlıkla yüzebilir. Aynı zamanda bu havuzlar denizi tam sıfır şekilde görme niteliğine sahiptir. Bu nedenle havuzun keyfini çıkarırken aynı zamanda görsel olarak denizin de keyfini çıkarma şansını yakalarsınız.  İki keyif bir arada çok güzel bir şekilde dinlemiş olarak tatilinizi de sonlandırabilirsiniz.

Villa Tatili Tatilcilere İyi Gelecektir

Herkese iyi geldiği gibi sizlere de en uygun fiyatlardan oluşan villa tatilleri iyi gelecektir. Villa tatili denildiğinde akla ilk gelen durum pahalı olması, çok lüks görünmesi gibi durumlar olabilir. Ancak villa tatilleri, diğer pek çok tatil çeşidine oranla daha fazla ucuza geliyor. Çünkü ödediğiniz fiyat, tamamen tüm tatil planını kapsıyor. Ancak normal bir otelde tatil yaptığınızda dışarıdan yiyecek, yüzme havuzu kullanma, sauna kullanma gibi avantajlara da ekstradan para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu nedenle mantıklı düşünüldüğünde ve ortalama bir bütçeye sahip olunduğu takdirde, villa tatilleri olmazsa olmazlarınız arasında yer alır.

 

Tatil Programları Ne Zaman Başlamalı ve Tatil Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatil Programları Ne Zaman Başlamalı ve Tatil Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışan kesim ağırlıkta olduğu bir toplum olarak yorucu ve bir o kadar da stres dolu bir iş temposu sonrası izin vakti gelip çattığında herkesin tek bir dileği vardır. O da güzel ve rahatlatıcı bir tatil. Tatilin güzel olmasının yanında dinlendirici payının da olması atlanmaması gereken bir detaydır. Çünkü bu ayrılan kısa zaman diliminde tatile çıkan kişinin biraz da kendiyle başbaşa kalma sürecine ihtiyacı vardır. Bu nedenler tatil planı doğru ve uygun zamanda yapılmalıdır. Eğer düzgün ve özenli bir plan yapılmazsa zehir olması olasıdır. Tatil planı aşamasında ilk nasıl olarak nasıl bir tatile ihtiyaç olunduğuna dair bir tip belirlenmelidir. Bu deniz- kum- güneş üçlüsü mü; yoksa gezmek, araştırmakve kültür gezisi mi yoksa doğa ile bağlaşmalı bir serüven tatili mi? Bu seçenek belirlendikten sonra ikinci aşamaya geçilmelidir. Zira gitmeden önce karar vermekle zaman kaybı da engellenmiş olur. Gidilecek yer kalınacak mekân ayarlandıktan sonrası artık kişisel seçimlerle ortaya çıkar.

Tatil programlarının genelde erken yapılması tavsiye edilendir. Son zamanlarda turizm şirketlerince bu durum erken rezervasyon adı altında sıkça telaffuz edilmekte, tatil meraklılarına bu durum sunulmaktadır. Erken rezervasyon ile kampanyalar olsun ya da ekonomik ulaşım ücretleri olsun katkıları olacaktır. Tatil ayarlamaları,tatil sezonunda kuşkusuz dönem fiyatlarına dönüşecek bu da kar olarak yansıyacaktır. Tatil planlamasında önceden belirlenmesi gereken önemli noktalardan biri ulaşım aracıdır. Genelde uçak tercih sebebi olduğundan ve sezonda uçak biletlerini uygun fiyatlı bulamamak sebebi ile önceden almak büyük avantajdır.

Tatil Nasıl Planlanır?

Tatil nasıl güzel geçer? Tatbikî detaylı ve kapsamlı bir plan yaparak. Aslında tatil tam anlamıyla kurallar zinciri içerisinde geçer. Önceden tatil yapacak yer hakkında bilgi sahibi olmak sonrasında gidilecek kişilerle net kararlar vermek en önemli detaylardır. Tatilin eğlencelik mi dinlenmelik mi olup olmadığına net karar verilmeli bunun üzerinden bir plan yapılmalıdır.

Bir Tatilde Olmazsa Olmazlar

Bir tatil içeriğinde hem eğlence, hem dinlenme, hem sükûnet hem de çılgınlık barınmalıdır. Mutlaka kendinize ayrılan bir zaman dilimi yaşanmalıdır. Beden yorgunluğu yanında en önemli zihin boşaltmaktır bu da ancak bir tatil sırasında mümkün olur. Hayatımın tatili demek için stresten uzak, gidilen yerler keşfetmek üzerine bir seçenek oluşturarak eşsiz kılmak en güzel hal olacaktır.

Tatil insanların dinlenmesi,eğlenmesi, gezip görmesi, yeni yerler keşfetmesi ve sevdikleri ile hoşça vakit geçirmesi açısından en uygun zaman dilimidir. İşte bu noktada tatilin güzel geçmesi için tatil planlaması en önemli detaydır. Tatil süresi kısa bile olsa plansız programsız bir tatilde mutlaka sorunlar çıkar bu da o kısa günlerin zehir olmasında etken olacaktır. Sorunsuz ve keyifli bir tatil,önceden tasarlanıp, programlanıp hatta detaylandırılıp sonrasında keyfini sürmekten geçer.

Kalabalık Ailelere Uygun Villa Tatili Seçeneği

Kalabalık Ailelere Uygun Villa Tatili Seçeneği

Kalabalık bir aileye sahipsiniz, tatil yapmak için güzel bir bütçeye sahipsiniz ve henüz nereye gitmeniz gerektiğine karar veremediniz mi? O halde daha fazla geç kalmadan ve daha fazla düşünmenize gerek kalmadan derhal villa tatili seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü her döneme damgasını vurmakta olan ve yaz sezonlarında hem de kış sezonlarında son derece etkili ve kullanışlı bir şekilde geçirilen villa tatilleri olmazsa olmazlar içerisinde yer almaya başladı. Özellikle de kalabalık ailelerin bir hayli memnun kaldığı ve gerek yaz tatili için gerekse kış tatili için ilk tercihler arasına yerleştirdikleri tatil çeşidi elbette villa tatilidir. Villa tatillerinde yer alan villalar bir hayli büyük olduğundan ve hizmeti bol olduğundan ötürü kullanım alanları da sınırlı değildir.

Neden Villa Tatili Seçmeliyiz?

Yaz için, havuz ve denizin bir arada bulunduğu alanlarda her iki suya da girerek ve yüzerek yaz tatilinizin tadını çıkarmak istiyorsanız, elbette bir villa tatilini tercih etmek daha uygun olacaktır. Villa tatili seçeneklerinde çoğunlukla, tüm villa modelleri denize sıfır yer alıyor ve bahçelerinde en az iki adet havuz yer alıyor. Böylelikle villada tatil yapan bireyler ya da aileler, hem villanın havuzunda yüzme şansını yakalıyor ve denize karşı keyifle yüzebilir. Hem de denizden faydalanma olanağına da sahip olmuş oluyorlar. Bu nedenle her zaman bir villa tatilinden yana seçenek kullanmak daha makuldür.

Villa Tatillerinin Farklılıkları Nelerdir?

Normal alanlarda tatil yapmak istediğinizde, yemeğinizi dışardan kendiniz temin etmek zorunda kalabilir ya da kendiniz yapmak zorunda kalabilirsiniz. Tatilin amacı ise tamamen hizmetlerden faydalanmak ve yorgunluğunuzu atarak eğlenmek, gezmek, görmek, yüzmek ve güneşlenmektir. Bu nedenle bir tatili, tatil gibi geçirmek ve her zaman güzel bir tatil anısı olarak hatırlamak istediğinizde, elbette villa tatilinden yana tercihinizi kullanmalı ve böylece tatilinizin tadını sonuna kadar çıkarmalısınız. Hem var olan tüm yemek çeşitlerinden yiyebilir, hem havuz hem deniz kullanabilir hem de bahçede ya da kumsalda dilediğimiz şekilde güneşlenebilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızla Bol Eğlence İçin Villa Tatilini Tercih Edebilirsiniz

Arkadaşlarınızla Bol Eğlence İçin Villa Tatilini Tercih Edebilirsiniz

Bütün bir yıl boyunca insanlar gereğinden fazla çalışırlar. Bu neden ile yorgunluğunu atabilmek maksadı ile iyi bir tatile ihtiyaç duyarlar. Bunun için çeşitli alternatifleri düşünebilirsiniz; ancak son zamanların modası haline gelen villa tatilini hiç duydunuz mu? Kaç kişiyseniz, ona göre bir villa kiralıyorsunuz. Ücret konusunda çok fazla düşünmenize gerek yok, 5 yıldızlı otellere oran ile daha da ucuza gelebiliyor. Kafa yapınızın uyduğu kişiler ile böyle bir tatil iyi bir seçenek olabilir. Bu villalarda havuz da bulunmaktadır. İstediğiniz saatte havuza girip istediğiniz süre kadar havuza girebilirsiniz. 2 kişilik villadan tutun da 12 kişilik villaya kadar seçenekleri bulunmaktadır.

Balayı İçin Villa Tatiline Ne Dersiniz?

Balayı tatili için nereye gideceğinize karar veremediyseniz, villa tatili belki de sizin hayalinizdeki tatildir. İstediğiniz saatte kahvaltınızı yapabileceğiniz, istediğiniz saatte villanıza girip çıkabileceğiniz bir tatile kim hayır diyebilir ki? Her konuda kendinizi özgür hissedebileceğiniz bir ortamdır. Son zamanlarda birçok insanın tercih ettiği tatil seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Eğer siz de hala balayı için bir karara varamadıysanız, villa tatilini bir düşünün deriz. Balayı, ömürde 1 kere olan bir tatildir. Bu neden ile tercih yaparken çok düşünülmesi gerekir. Bu konuda detaylı bir araştırma yapmanızı da öneririz.

Villa Tatil Fiyatları Uygundur

Tatil demek masraf demektir. Tatile çıktığınız zaman hiçbir masraftan kaçmamalısınız. Sonuçta yılda 1 kere çıkılan bir tatildir. Beklediğinize değecek bir tatil olmalı. Villa tatil fiyatları, diğer otel fiyatlarına oranla gayet makuldür. Hele ki kafa yapınızın uyduğu arkadaşlarınız ile böyle bir tatile gidecekseniz, o tatil ömür boyunca unutulmaz. Özellik ile otellerde havuz konusunda bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Hem hijyen açısından hem de havuza girme saatleri açısından. Villa tatilinde böyle bir sorun ile hiç karşılaşmazsınız. İstediğiniz saatte havuzunuza girip çıkabilirsiniz, kimse size karışmaz. Yemek konusunda da istediğiniz saatte yemeğinizi yiyebilirsiniz. İsterseniz yemeğinizi dışarıdan da getirtebilirsiniz. Her konuda özgürsünüz. Her şeyin dâhil olduğu otellerde, genellikle tesisin dışına pek çıkılmaz. Villa da böyle bir sorun kesinlikle yaşamazsınız.

Ailece Villa Tatili Tercih Ederek Güzel Vakit Geçirebilirsiniz

Ailece Villa Tatili Tercih Ederek Güzel Vakit Geçirebilirsiniz

Villa tatilleri ihtiyacı karşılayacak büyüklükte hatta çok daha fazla kapasitede uzun süreli bir tatil ihtiyacını kapsayacak yer olarak tanımlanabilir. Kuşkusuz yaz aylarındaki otel tatillerinde normal bir geliri olan bir ailenin maksimum kalabileceği süre 1 haftadır. Bundan sonrası artık bütçeyi zorlamaya girer. Oysa villa tatil evleri tercih edildiğinde aileler için bu durum hem uzun süreli hem de ekonomik olacaktır. Ailecek yapılacak villa tatillerinde evler genelde dubleks ya da tripleks olduğundan yer avantajı bir kere olması gerekenden çok daha lüks noktadadır. Gerektiğinde ailenin büyükleri bile gelebilir. Bunun dışında çocuklar için geniş bir bahçe olasılığı kişiye özel havuz ve kısıtlamasız bir tatile adeta cennet benzetmesi yapabiliriz.

Villa tatilleri fiyat olarak ta son derece ekonomik olduğundan bir aile bütçesini zorlamayacak ölçülerdedir. Kriterler ölçüsünde bir villada normal bir ev ya da daha lüks bir ev gibi faktörlere istinaden fiyatlarda oynamalar yaşanır. En lüks fiyatlı villa evler bile otel fiyatlarının yanında son derece ekonomik kalır. Ailece villa tatilinde her şeyden önce esneklik payı olması, saate bağlı hareket etme en açık haliyle özgürlük olması yaşanılacak en güzel paydadır. İstenilen saatte kahvaltı etmek, istenirse gece bile havuza girmek, havuz kişiye özel olduğundan istenilen sporu yapmak gibi bu liste uzar gider.

Villa Tatili İle Tatil Keyfi

Bir otelde kafa dinleme gibi bir şans kesinlikle yoktur. Saat 10:00 itibariyle yüksek seste müzik başlar, aktiviteler için elemanlar sürekli aranızda dolaşır durur, hatta katılım için zorlar. Sahilde ya da havuz kenarında bir sayfa kitap okumak veya uykusu gelen çocuğun orada bir yarım saat uyutulması imkânsızdır. Oysa tatil bir villa evinde olsaydı bütün bunların tam tersi olacak ve tatil enfes geçecektir.

Villada Kalabalık Aileler İçin Tatil

Villalar dubleks ya da tripleks olduğundan birkaç aileyi barındırabilecek ölçülere sahiptir. Yeterli derecede oda ve diğer donanımlar vardır. Birbiriyle iyi anlaşan iki aile bu tür evlerde çok rahat tatil yapabilirler. Tüm konfora sahiptirler.

Villa tatillerinde esneklik payı vardır denilince; bir otele gelindiğinde genelde akşam yemeği ve aktivite ikilemi arasında sıkışır kalınır. Oysa çocuklu bir aile için bu ikilem sıkıntı yaratır zira çocuklar kurallara uyum sağlamayı sevmezler ve bu da ebeveynlere otomatikman yansır. Ve tatil kâbusa döner. Villa tatilini tercih etmiş bir aile istediği anda çevredeki istediği bir yere gidip o günü ya da akşamı başka bir yerde başka bir şekilde geçirebilir. Bu da büyük bir avantajdır.